Obniż rachunki za prąd

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Oferujemy dedykowane rozwiązania  dla rolników w zakresie projektu, montażu i dofinansowaniu fotowoltaiki.

Co zyskuje Twoje gospodarstwo rolne inwestując w instalacje fotowoltaiczną?

  • Zdecydowane obniżenie rachunków za prąd i obniżenie kosztów produkcji rolnej
  • Niezależność energetyczna i brak problemów z przerwami w dostawie prądu
  • Polepszenie wizerunku jako gospodarstwo stawiające na ekologiczne rozwiązania
  • Szybki zwrot z inwestycji - w przypadku gospodarstw rolnych nawet 5 lat.
  • Dofinansowanie dla gospodarstw rolnych na fotowoltaikę
  • Zagospodarowanie nieużytkowej powierzchni

Dlaczego warto?

Fotowoltaika dla rolnictwa

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z dużymi rachunkami za prąd przez co koszty produkcyjne nie pozwalają na satysfakcjonujące zyski. Fotowoltaika dla rolnictwa to doskonały sposób, aby te rachunki znacząco obniżyć. Montując panele fotowoltaiczne na dachu budynków gospodarczych, na dachu domu czy na stelażach naziemnych zyskujesz niemal darmowy prąd, który jest tak istotny w ostatecznym rozrachunku prowadzenia gospodarstwa.

Chętnie pomożemy w skonfigurowaniu instalacji fotowoltaicznej, obliczymy niezbędne zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa  rolnego na prąd i zamontujemy efektywną fotowoltaikę.

Do rozliczenia nawet do 15 lat

Ulga inwestycyjna na instalacje fotowoltaiczną

Ulga inwestycyjna wynosi 25% i przyznawana jest po montażu instalacji fotowoltaicznej. Ulgę odlicza się od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie danej gminy. Kwota ulgi inwestycyjnej jest odliczana z urzędu w decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Ponadto rolnicy, którzy są płatnikami podatku VAT mogą go w całości odliczyć, więc jest to dodatkowa korzyść w wysokości do 23%

Warto zaznaczyć, że niewykorzystana kwota ulgi przechodzi na następców podatnika. Poniesione wydatki należy udokumentować rachunkami.

Bydgoszcz - Kujawsko Pomorskie

Fotowoltaika dla rolników

Ecolive to firma z doświadczeniem w montażu fotowoltaiki na terenie całego kraju zarówno dla gospodarstw rolnych, firm oraz domów prywatnych. Naszym głównym terenem realizacji jest jednak województwo Kujawsko-Pomorskie. W Bydgoszczy i okolicach zamontowaliśmy wiele instalacji, które z naszego doświadczenia oraz opinii naszych klientów bardzo szybko się zwracają.

Instalacje fotowoltaiczne montowane przez Ecolive to solidne konstrukcje, które stworzą własną, prywatną elektrownię słoneczną w gospodarstwie rolnym. W dobie niestających podwyżek cen prądu, fotowoltaika dla rolnictwa jest najlepszą opcją na niższe koszty produkcji rolnej. Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia wykorzystywane w produkcji rolnej  takie jak dojarki, pompy głębinowe, redlery czy wszelkiego rodzaju dmuchawy zużywają dużo energii, prądu który może być niemal darmowy po zainwestowaniu w fotowoltaikę.

fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego Bydgoszcz