Folie grzewcze Bydgoszcz

Skuteczne ogrzewanie elektryczne

Folie grzewcze to nowoczesny sposób ogrzewania pomieszczeń, który nie wymaga kotłowni. Folie grzewcze mogą być montowane na podłodze, ścianie lub suficie. Doskonale współpracują z każdą nawierzchnią np. beton, parkiet, laminat, linoleum, marmur, płytki ceramiczne, płyty gipsowe.

Ogrzewanie elektryczne za pomocą folii grzewczych jest ekonomiczne mimo, że prąd naturalnie jest droższy niż gaz, to jednak ilość energii jaką dostarczamy do pomieszczenia ogrzewając w ten sposób, jest znacznie mniejsza i trwa dużo krócej niż w przypadku tradycyjnych systemów kaloryferowych.

  • Niski koszt montażu i eksploatacji
  • Komfort i bezobsługowość
  • Ogrzewanie przyjazne alergikom
  • Niepotrzebna kotłownia, komin, kaloryfery
  • Montaż możliwy na każdej powierzchni (podłoga, ściana, sufit)

Dlaczego folia grzewcza?

Wydajny i ekonomiczny sposób

Folie grzewcze mogą bez problemu być wykorzystywane jako główne źródło ogrzewania budynku, ale również jako punktowe dogrzewanie. Montaż folii grzewczej jest sprawny i najczęściej w zależności od metrażu trwa 1-3 dni. Biorąc pod uwagę niskie koszty montażu, a także brak widocznych w pomieszczeniach kaloryferów coraz więcej inwestorów decyduje się na folie grzewcze.

Należy jednak pamiętać, że skuteczne dobranie systemu jest zależne od kilku czynników. Warto zatem w przypadku folii grzewczych powierzyć projekt doświadczonemu instalatorowi.

Jak działa ogrzewanie elektryczne?

To bardzo proste

Ogrzewanie elektryczną za pomocą folii grzewczych pozwala odczuwać mieszkańcom domu komfort cieplny podobny do promieni słonecznych. Najważniejszą zasadą działania jest to, że ogrzewanie podczerwienią za pomocą emisji fal elekromagnetycznych ogrzewa bezpośrednio ściany, sufit, ludzi oraz wszystkie przedmioty w pomieszczeniu. Co  ciekawe odczuwalna temperatura w pomieszczeniu jest zwykle o 2-4 stopnie wyższa od rzeczywistej.

Wydajność ogrzewania elektrycznego jest bardzo wysoka w przeciwieństwie do ogrzewania konwencjonalnego, gdzie różnice między temperaturą przy podłodze a suficie są często bardzo duże. Folie grzewcze są zdrowe dla ludzi, zwierząt oraz roślin, działają podobnie jak słońce.